Ticari kredi kartı hakkında kısa bir tanımlama yapacak olursak; şirket, firma, dükkan, mağaza vb. ticari faaliyet yürütülen alanlarda, ticari işlemlere ilişkin harcamalar yapabileceğimiz bir kredi kartı türüdür. Ticari kredi kartlarının en önemli avantajı, işletme harcamalarına ilişkin kontrol ve raporlama imkanı sunduğu için mali kontrolün daha rahat yapılabilmesidir. Bunun yanı sıra diğer bireysel kredi kartlarında olduğu gibi acil nakit vb. ihtiyaçlarımızı karşılama açısından rekabet imkanı da sağlar. Birçok banka, ticari faaliyet gösteren müşterilerine ticari kredi kartı vermektedir. Bu bankalardan birisi de Halkbank olup bugünkü yazımızda; Halkbank Paraf Esnaf Kart nedir, paraf ticari kredi kartı özellikleri nelerdir, Paraf esnaf kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorularını cevaplandıracağız.

 

Halkbank Paraf Esnaf Kart Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Paraf Esnaf Kart, hem kamu bankası olan hem de en güçlü bankalardan bir olarak bilinen Halkbank tarafından Esnaf ve sanatkârlar için özel olarak geliştirilmiş bir ticari kredi kartıdır. İçerisinde çeşitli özellikle barındıran Halkbank paraf esnaf kredi kartı, özellikle esnaf kesimine birçok avantaj sunmaktadır. Peki paraf esnaf kart özellikleri nelerdir, paraf esnaf kart ile hangi işlemler yapılabiliyor?

  • Paraf Esnaf Kredi Kartı ile mal ve hizmet alımlarınızda vadeli/taksitli işlem yapabilirsiniz.
  • Çek-senet işlemlerini Paraf Esnaf Ticari Kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışınızı yönetebilirsiniz.
  • Üye işyerlerindeki kampanya ve indirimli hizmetlerden yararlanarak alışverişlerinizden ParafPara kazanabilirsiniz.
  • İşletmelerinize ait birçok ihtiyacı rahatlıkla karşılayabilme olanağı sunan Paraf Esnaf Kart’ın ana bayi limit özelliğiyle, birden fazla bayi tanımı yapabilir, bayi limitinizin yetmemesi durumunda ise genel limitinizden kullanarak ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve acil nakit para ihtiyacı yaşadığınız durumlarda, kartınızı Dost Hesap ile birleştirerek Halkbank ATM’lerinden kolaylıkla nakit çekebilirsiniz.

 

Paraf Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Paraf esnaf kredi kartı başvurusu şimdilik sadece Halkbank Şubeleri’ne gidilerek yapılabilmektedir. En yakınınızdaki Halkbank Şubesine giderek paraf esnaf kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Paraf esnaf kart başvuru sorgulama için ise 0850 222 0 401 numaralı Esnaf ve KOBİ Dialog‘u arayabilir veya başvuru yaptığınız şubeden takip edebilirsiniz. Diğer tüm bilgiler ve detaylar için Halkbank’ın internet sitesini kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz.